چشم انداز موسسه فرهنگی نیکوکاری سلوک پویا

نام خداوند بخشنده مهربان
معرفی مؤسسه نیکوکاری سلوک پویا
با درود و احترام باستحضار میرساند :
گروهی از خیرین نیکوکار، در سال 1392 با علاقه و همت مشترک گرد هم آمده، با هدف والای "اهدای بورسیه تحصیلی به فرزندان با استعداد نیازمند" ، فعالیت‌هایی خیر خواهانه و فرهنگی خود را در قالب مؤسسه نیکوکاری سلوک پویا که طبق اساسنامه تحت نظر هیأت امنا و هیأت‌ مدیره مشغول فعالیت میباشد تأسیس و کار خود را با شناسایی و حمایت از تعداد محدودی دانش‌آموز شروع کردند و هم‌اکنون پس از حدود هفت سال، حدود ششصد فرزند با استعداد دلبسته تحصیل را حمایت می‌کنند. این فرزندان نه‌تنها از لحاظ مالی، بلکه از لحاظ درمانی، بهداشتی، معیشتی، اخلاقی و رفتاری تحت نظر و حمایت و آموزش مؤسسه هستند که اهم این فعالیت‌ها عبارتند از :
1- حمایت مالی و فرهنگی از دانش آموزان و دانشجویان یتیم مستعد تحصیل و نیازمند، بمنظور جلوگیری از رها کردن تحصیل در مقاطع مختلف و حتی‌الامکان ادامه تحصیل تا مقاطع بالای دانشگاهی.
2- آندسته از فرزندان که ظرفیت ادامه تحصیل برای رشته‌های علمی را ندارند به مدارس حرفه‌ای و هنرستان‌ها، معرفی و درآن جا نیز تا زمانی که به حمایت نیاز داشته باشند، بورسیه آن‌ها ادامه دارد.
3- حمایت از فرزندان یتیمی که دارای تحصیلات و تخصص بوده اما فاقـد کار هستند؛ در این موارد این فرزندان به کارفرما، معرفی واشتغال آنان پیگیری می‌گردد.
4- معرفی دانش‌آموزان بیمار و همچنین خانواده بیمار فرزندان بورسیه، به مراکز درمانی و یا اقدام ازطریق خیریه‌های طرف قرارداد یا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای درمان، اعمال جراحی و غیره بصورت رایگان.
5- تأمین مسکن مناسب برای خانواده فرزندان بورسیه، بطوریکه با همت و همیاری نیکوکاران تا کنون 8 خانه خریداری و تحویل شده و با تأمین هزینه رهن و اجاره خانواده فرزندان بورسیه، مسکن تعداد 42 خانواده نیز تأمین شده است.
6- تأمین وسایل کار برای خانواده فرزندان بورسیه که خود سرپرست خانواده هستند و یا تأمین وام بدون بهره و کارمزد، برای خرید وسایل کار از جمله تشکیل کارگاه خیاطی و راه اندازی کارگاه برای اشتغال و تأمین نیازهای مالی خانواده فرزندان.
7- برگزاری ماهانه کلاس‌های توجیهی روانشناسی و مشورتی برای مادران فرزندان بورسیه بمنظور ارتقاء سطح تربیتی، فرهنگی و بهداشتی آن‌ها با همکاری اساتید روانشناس نیکوکار و همیار.
8- برگزاری اردوها و کلاس‌های توجیهی و مشورتی برای فرزندان بورسیه در راستای تقویت روحیه، امور بهداشتی، فرهنگی وکمک درسی و همچنین در فصل کنکور درباره انتخاب رشته‌های دانشگاهی، انواع مشاغل و مدارس حرفه‌ای و هنرستان‌ها.
9- انتصاب مددکار پشتیبان، برای هر دسته چند نفری از فرزندان بمنظور نظارت و پیگیری امور درسی و کمک درسی و تقویتی، امتحانات، نتایج نمرات آنان و راهنمائی و هدایت فرزندان.
10- معرفی مؤسسه جهت جذب حامی. ضمناً کلیه وجوهی که از حامیان نیکوکار و بزرگوار دریافت می‌گردد، برای دانش‌آموزان تحت پوشش مؤسسه هزینه شده و نتایج و سوابق تحصیلی و ارتقاء فرزندان، به استحضار حامیان می‌رسد.

رئیس هیأت‌ مدیره موسسه نیکوکاری سلوک پویا
بدرالملوک امام